KACIGA DETSKA FORCE LARK

Нов KACIGA DETSKA FORCE LARK
Бренд: PLANETBIKE
Достапност: На залиха
1.990 ден
Количина: Додади во кошничка

Детски модели на кацига  FORCE LARK:

 1. Опис и карактеристики:

  • Дизајн: Посебно дизајниран за деца.
  • Технологија: In-mold технологија со 14 воздушни отвори.
  • Прилагодлив систем: Систем за задржување со прилагодливо тркало (RSR) за лесно и удобно прилагодување.
  • Рефлективни елементи: Го зголемуваат видливоста и безбедноста.
  • Заштитна мрежа: Мрежа против инсекти.
  • Подлога под брадата: Штити при закопчување.
  • Големина: S (48-54 см).
  • Тежина: 230 г.
  • Сертификат: CE.
 2. Намена:

  • Обезбедува безбедност и удобност за децата додека возат велосипед, со дополнителна заштита и видливост.

Главни предности на кацигата LARK:

 • Специјално дизајниран за деца.
 • Удобно прилагодување со прилагодливо тркало.
 • Лесна тежина и висока безбедност.
 • Дополнителна заштита од инсекти и удобност при закопчување.
 • Сертификат за квалитет CE.

Овоа кацига гарантира дека вашето дете ќе биде заштитено и високо видливо додека вози велосипед.

Ве интересира нешто повеќе за KACIGA DETSKA FORCE LARK?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...