MERIDA BIG.NINE XT2

Нов -23% MERIDA BIG.NINE XT2
Бренд: MERIDA
Достапност: На залиха
124.000 ден 94.900 ден

Достапни опции


* Димензија на Тркало:


* Димензија на Рам:Количина: Додади во кошничка

MERIDA BIG.NINE XT2 MTB Велосипед

Боја: Christmass црвена
Број на брзини: 24
Рам: Алуминиумски, големина L (29"x18.5")
Дополнителни карактеристики: Remote Lever за седиште
Кочници:

 • Предна и задна хидраулични диск кочници со минерално масло Shimano M6100 (2 piston)
 • Преден ротор: Shimano RT30 (180 mm)
 • Заден ротор: Shimano RT30 (160 mm)
 • Гуми:
 • Надворешни гуми: Maxxis Ikon 29x2.2" wire
 • Внатрешна гума: 29x2.2 A.V

Предна вилушка: Manitou Markhor Comp Air 100 STR Tapered; Remote Lockout 51mm fork offset

Менувачи:

 • Преден менувач: Shimano SLX
 • Заден менувач: Shimano XT M8120 Shadow+

Ѕвезди:

 • Предна ѕвезда: Shimano XT 36-26 ATC
 • Задна ѕвезда: Shimano Deore M7100 10-45 ATC 12 GER

Шифтери:

 • Предни шифтери: Shimano XT
 • Задни шифтери: Shimano XT

Средна осовина: Shimano BB52 BSA

Ланец: KMC X12

Педали: VP VPE-891

Грипови: MERIDA EC

Рачки: MERIDA EXPERT CC MAT aluminium 740 WHB Flat

Стем: MERIDA COMP CC MAT aluminium 31.8 DSH 6 ASD

Главина за рачки: MERIDA M2331

Тркала:

 • Предно тркало осовина: Shimano MT400-B 110x15 WHF 32 SPH Centerlock
 • Задно тркало осовина: Shimano MT401 135x9 WHR 32 SPH Centerlock

Седиште: Ергономско MERIDA COMP CC со Quick release

Бандажи: MERIDA COMP CC 20 IWR MAT aluminium

Ѕвонче: YWS-Alloy

Код: MERIDA 6110880611

Ве интересира нешто повеќе за MERIDA BIG.NINE XT2?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...