MERIDA BIG.NINE 60-2X MT

-17% MERIDA BIG.NINE 60-2X MT
Бренд: MERIDA
Достапност: На залиха
59.999 ден 49.999 ден

Достапни опции


* Димензија на Рам:Количина: Додади во кошничка
Сребрена боја
18 брзини
Алуминиумски рам ГОЛЕМИНА L 29"x18.5"
Предна и Задна кочница ХИДРАУЛИЧНИ ДИСК КОЧНИЦИ СО МИНЕРАЛНО МАСЛО Shimano ST-EF505 BR-MT200 brake caliper +
Shimano ST-EF505 BR-MT200 brake caliper
Преден и заден ротор Shimano RT10 160 mm + Shimano RT10 160 mm
Надворешни гуми MERIDA K1080 29x2.2" wire
Внатрешна гума 29x2.2 A.V
Предна вилушка со амортизер Rock Shox Judy TK Coil 100mm suspension travel Lockout 46mm fork offset
Заден менувач Shimano ALTUS RD-M370
Преден менувач Shimano ALTUS FD-M2020-TS [2s]
Предна ѕвезда: Shimano MT101-2 36-22 teeth
Задна Ѕвезда Shimano CS-HG200 11-32 teeth 9 speed
Предни Шифтери ALTUS Shimano ST-EF505-2L
Задни Шифтери ALTUS Shimano ST-EF505
Средна осовина Shimano BB-UN100
KMC М99 ланец
Педали VP VPE-891
Грипови MERIDA EC
Рачки MERIDA CC MAT aluminium 690mm width 15mm rise
Стем MERIDA CC MAT aluminium 31.8mm diameter 6 degrees stem angle
Главина за рачки MERIDA M2345
Предно тркало осовина Shimano TX505 100x9mm width front hub 32 spoke holes Centerlock
Задно тркало осовина Shimano TX505 135x9mm width rear hub 32 spoke holes Centerlock
Ергономско седиште MERIDA Sport comfort со Quick release
Бандажи MERIDA CC 17mm inner width MAT aluminium
Ѕвонче YWS-Alloy
MERIDA CODE A62211A00811

Ве интересира нешто повеќе за MERIDA BIG.NINE 60-2X MT ?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...