POLAR MIRAGE PRO 22 SHIMANO ALIVIO

Нов POLAR MIRAGE PRO 22  SHIMANO ALIVIO
Бренд: Polar
Достапност: На залиха
39.900 ден

Достапни опции


* Димензија на Рам:Количина: Додади во кошничка
Планински велосипед ... MTB Performance ..
Mirage Pro е најдобриот велосипед во серијата Mirage
и првиот велосипед соодветно опремен за малку понапорно
 возење надвор од патот.
Polar Mirage Pro 29er
29“ тркала
Големите тркала се одлични за минување на непријатни
корени и карпести делови, што во основа го олеснува возењето
во сите услови. Подобрената тракција е исто така клучен фактор,
во споредба со тркалата од 26 инчи, гумата има поголем контакт
 со подлогата.
Тркалата од 29 инчи, различната геометрија, положбата на седење
 и стилот на возење, овозможуваат поголема брзина на рамен терен,
 поудобно возење на нерамен терен и подобро држење на тркалата
при вртење.
СПЕЦИФИКАЦИЈА:
    POLAR MIRAGE PRO 29
    29" 27 брзини
    Рам: АЛУМИНИУМ
    Виљушка: SUNTOUR XCT-HLO-DS 29", 100mm, со ЛОК аут
    Гарнитура: 1-1/8" A-HEAD полуинтегриран
    СТЕМ: ALU A-HEAD OS 31.8mm
    ВОЛАН: ALU 670mm OS 31.8mm 15mm rise
    Грипови: TPR 130mm
    Кол за седло: ALU 30.4x350mm
    СЕДЛО: P:LAB MTB
    ФЕЛНИ : BERETTA 29" DISC ALU DUPLI ZID 32H
    ПРЕДНА ГЛАВИНА: ALU DISK патент 32H
    ЗАДНА ГЛАВИНА: SHIMANO FH-TX5058 32H
    Кочници : SHIMANO BL/BR-MT201 хидраулични
    Преден менувач: SHIMANO ALTUS FD-M2000
    ЗАден менувач: SHIMANO ALIVIO RD-M3100
    Шалтери: SHIMANO ALIVIO SL-M3100 3x9 RAPID FIRE PLUS
    Задна касета 9 фаз: SHIMANO CS-HG200-9 11-34T
    Ланец: KMC X9
    Средна осовина: SHIMANO PATRONA BB-UN101
    Пренос запчаник:SHIMANO FC-MT101 40x30x22T 170mm
    Pedale: MTB ALU
    ГУМИ: EAKIA 29x2.10
    Тежина: 15.60 kg (L)
BIKE CENTER го задржува правото за промена на спецификација и цена без предходна најава

Ве интересира нешто повеќе за POLAR MIRAGE PRO 22 SHIMANO ALIVIO?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...