POLAR SONIC 24" 2022

POLAR  SONIC 24" 2022
Бренд: Polar
Достапност: На залиха
15.900 ден

Достапни опции


* Димензија на Тркало:


Количина: Додади во кошничка
Kid`s Bike... Slope Line..
Нашата линија за најмладите ја комбинира потребата
 да им обезбедиме на децата добра забава со максимална
 контрола и безбедност при возење велосипед.

Децата сакаат да ги имитираат возрасните,
со недоволна сила да ги совладаат често тешките и несмасни велосипеди.
Нашиот концепт е да го направиме детскиот велосипед што е можно
поедноставен, да ги прилагодиме компонентите на анатомијата и силата
 на детето, бидејќи тоа е безбеден начин детето да ужива во возењето
 и да се заљуби во оваа прекрасна активност.

Sonic 24 Disc од колекцијата на детски велосипеди Polar,
 специјално дизајнирана серија Slope, која овозможува едноставни
и безбедни први чекори во светот на две тркала,
наменети за возраст над 8 години/детска висина над 125cm.

 Спецификација:

    POLAR SONIC 24 DISC
    Големина на тркала / Број брзини: 24" / 18
    Рам: HI-TEN ČELIK
    Виљушка: HI-TEN ČELIK KRUTA
    Гарнитура: 1-1/8" NAVOJ
    Стем: ČELIK 25.4/60mm
    Волан: ČELIK 600mm 15mm rise
    ГРИПОВИ: TPR 85mm
    Cev sedišta: ČELIK 28.6x250mm
    Седло: P:LAB JUNIOR 24"
    Фелна: BERETTA 24" ALU DUPLI ZID 36H
    Предна главина: ČELIK DISK 36H
    Задна главина: ČELIK DISK 36H
    Рачка за кочење: DETSKI PVC-ALU
    Кочници: V- BRAALE  ALY
   Преден менувач: POWER
    Заден менувач: SHIMANO RD-TY21 GS
    ШАЛТЕРИ: SHIMANO SL-RS36-3x6 REVO SHIFTER
    ЗАПЧАНИК: 6 BRZINA 14-28T INDEX
    Ланец: KMC Z6
    Ср осовина: SEMI PATRON / 5 DELOVI
    Преден запчаник: ČELIK 42x34x24T 152mm
    Педали: MTB PVC
    Подпирач: ČELIK
    ГУМИ: 24x1.95
    Тежина: 14.50 kg


BIKE CENTER   го задржува правото за промена на цена и спецификација без предходна најава

 

Ве интересира нешто повеќе за POLAR SONIC 24" 2022?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...