BOOSTER TURBO 240 22 WHITE

-15% BOOSTER TURBO 240 22 WHITE
Бренд: Polar
Достапност: На залиха
12.900 ден 10.965 ден

Достапни опции


* Димензија на Тркало:


Количина: Додади во кошничка
JUNIOR BIKES...
Нашата линија за најмладите ја комбинира потребата да им обезбедиме на децата добра забава со максимална контрола и безбедност при возење велосипед. Децата сакаат да ги имитираат возрасните, со недоволна сила да ги совладаат често тешките и незгодни велосипеди. Нашиот концепт е да ги направиме детските велосипеди што е можно полесни, компонентите да се прилагодат на анатомијата и силата на децата, бидејќи тоа е сигурен начин детето да ужива во возењето и да ја сака оваа прекрасна активност. Турбо 240 од колекцијата на јуниорски велосипеди Бустер, наменети за возраст над 8 години / детска висина над 125 см.
Спецификација:
 • BOOSTER TURBO 240
 • Големина на тркало/број брзини: 24"/6
 • Рам: HI TEN ČELIK
 • Вилјушка: HI-TEN ČELIK KRUTA 24"
 • Гарнитура: 1" NAVOJ
 • Стем колено: ČELIK 22.2/60mm
 • Волан: ČELIK 600mm 15mm rise
 • Грип TPR 85/125mm
 • Кол за Седло: ČELIK 25.4x250mm
 • Седло: FERRO JUNIOR 24"
 • Фелни: BERETTA 24" ALU 36H
 • Главини: ČELIK 36H
 • Рачки за кочење: PVC
 • Кочници: V-BRAKE PVC
 • Заден менувач: POWER 6 BRZINA INDEX
 • Шалтер: POWER GRIP-SHIFT INDEX
 • Заден запчаник: 6 BRZINI 14-28T INDEX
 • Ланец: 6 BRZINI INDEX
 • Ср  осовина: SEMI PATRON / 5 DELOVI
 • Пренос: ČELIK 36T 152mm
 • Педали: DETSKI PVC (9/16" NAVOJ)
 • Подпирач: ČELIK
 • Гуми: PONELY 24x1.95
 • Тежина: 13.70 kg
BIKE CENTER  задржува правото за промена на спецификација без претходна најава
 

Ве интересира нешто повеќе за BOOSTER TURBO 240 22 WHITE?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...