BOOSTER TURBO 200 22 orange

-15% BOOSTER TURBO 200 22 orange
Бренд: Polar
Достапност: На залиха
11.900 ден 10.115 ден

Достапни опции


* Димензија на Тркало:


Количина: Додади во кошничка

Kids Bikes...

Нашата линија за најмладите ја комбинира потребата да им обезбедиме на децата добра забава со максимална контрола и безбедност при возење велосипед. Децата сакаат да ги имитираат возрасните, со недоволна сила да ги совладаат често тешките и незгодни велосипеди. Нашиот концепт е да ги направиме детските велосипеди што е можно полесни, компонентите да се прилагодат на анатомијата и силата на децата, бидејќи тоа е сигурен начин детето да ужива во возењето и да ја сака оваа прекрасна активност.

Turbo 200 од колекцијата детски Booster велосипеди, наменети за возраст од 6 - 9 години / детска висина 120 - 130cm.

Спецификација:

 • BOOSTER TURBO 200
 • Големина на тркало/број брзини: 20"/6
 • Рам: HI TEN ČELIK
 • Вилјушка: HI-TEN ČELIK KRUTA 20"
 • Гарнитура: 1" NAVOJ
 • Стем колено: ČELIK 22.2/60mm
 • Волан: ČELIK 540mm 15mm rise
 • Грип TPR 85/125mm
 • Кол за Седло: ČELIK 25.4x250mm
 • Седло: FERRO JUNIOR 20"
 • Фелни: BERETTA 20" ALU 28H
 • Главини: ČELIK 28H
 • Рачки за кочење: PVC
 • Кочници: V-BRAKE PVC
 • Заден менувач: POWER 6 BRZINA INDEX
 • Шалтер: POWER GRIP-SHIFT INDEX
 • Заден запчаник: 6 BRZINA 14-28T INDEX
 • Ланец: 6 BRZINI INDEX
 • Ср  одсовина: SEMI PATRON / 5 DELOVA
 • Пренос: ČELIK 36T 140mm
 • Педали: DETSKI PVC (9/16" NAVOJ)
 • Подпирач: ČELIK
 • Гуми: PONELY 20x2.10
 • Тежина: 12,40 kg

BIKE CENTER  задржува правото за промена на спецификација без претходна најава


 

Ве интересира нешто повеќе за BOOSTER TURBO 200 22 orange?


Вашето Име:


Вашиот Email:


Поставете Прашање:

Внесете го кодот во полето подолу:
Loading...
Loading...
Loading...